Ние секогаш внимаваме на пазарот и побарувачката на клиентите во секое време и ја менуваме нашата стратегија според неа. Ние производител, снабдувач и извозник со најдобар квалитет Внатрешна конструкција на идови како и брза и задоволителна услуга според околината на пазарот и клиентот во Taiwan , која ја отелотворува нашата основна вредност на клиентот центриран и ориентирана кон пазарот на квалитетот на производот.

Внатрешна конструкција на идови

Бидејќи Тајван се наоѓа во зоната на земјотрес,структурата на куќата е склона кон пукнатини и пукнатини.Wallидната цевка и structureидната структура се склони кон истекување на вода и протекување на вода.Водата влегува во пукнатината и цементот произведува хемиски ефекти долго време,предизвикувајќи отекување на површината на wallидот и прав.Се нарекува феномен на морфирање и распрснување&цит;карцином на wallидот.&цит;

Theидот прво мора да разбере дека причината за истекување на вода е истекување на вода или структурно пукање.Неопходно е прво да се блокира причината за истекување на вода.Испуканиот wallид треба да биде вода-доказ и водоотпорен,а wallидот на проблематичната област треба да се отстрани до структурниот слој за да се конструира водоотпорен материјал.Вршење на процесот на извалканост,мелење и четкање е еквивалентно на обнова на theидната површина.Обновата на долниот слој мора да биде водоотпорна,со цел ефикасно да се спречи појава на рак на wallидови во иднина.Се препорачува да се избере анти-мувла и анти-бактериска боја на бојата,но ако изворот на протекување не се постапува добро,шансите за повторување после одреден временски период се големи.

Тоа е она што го споменавме денес, кој е силно користен и wallиден-монтирани водоотпорни облоги вградени во декорација на домот.Квалитетот на proofидната водоотпорна обвивка директно го одредува нивото на удобност на секој од нашите жители,така е клучно да се избере водоотпорен слој за внатрешен ид со добар квалитет.

На многу луѓе им се допаѓа DIY,и нормалното здраво повторување на wallидовите секако не е проблем,но проблематичниот wallид не е толку едноставен!Голем број комплети за третман на рак на wallидови во работилницата,само за локалитетот,ве научи да користите анти-средства за чистење на рак,може привремено да го инхибира ракот на wallидот продолжува да се појавува,но основната причина не е решена,веројатноста за повторување не е ефикасно искоренета,а на општите клиенти им недостасуваат големи алатки(како што е гризењето)Wallидна машина),што е еквивалентно на сликање на слојот во прав структура,повторно е лесно да се отпадне.

Иновативноста во Ченглин ви овозможува да се спасите неволјите во сликањето или барањето работа,и обрнува внимание на повеќе мали детали што лесно се пропуштаат,за да се осигура дека сопственикот на домот троши многу пари на секој денар.Ченглин'иновативната конструкција го усвојува дневниот стандарден метод на градба,управувањето со работата е ригорозно,заштитниот филм се користи за заштита на мебелот за да се избегне загадување на прашина,а професионалната опрема како што е машината за прскање се користи според методот на работа за да се подобри ефикасноста на градежништвото и финоста на површината на бојата и да се намали бучавата за време на изградбата.Завршено чистење и домување на мебел,позначителни заштеди по завршувањето на времето,лесен за помагање на theидот да ја промени бојата,нека домот нов изглед.

Внатрешен wallид за убавина водоотпорен процес на третман на СОП
Засилување на Wallидот-&гт;Водоотпорен третман-&гт;Отпорност на крцкање на цвест-&гт;Крзно мазнење-виси мрежа пукнатина-&гт;Подлога-wallидна завршница-&гт;буквар-&гт;Мулти-слој декоративен финиш

Всушност,на&цит;ново&цит;вкус на нови домови или нов мебел е мирис на формалдехид и испарливи органски соединенија.
Може да предизвика голема штета на човечкото тело:
&бик;Иритирачки за кожата и мукозните мембрани
&бик;Алергиски реакции може да се појават во контакт со кожата,а тешки случаи може дури и да предизвикаат хепатитис,оштетување на пневмонија и бубрези.
&бик;Долго-термичко вдишување на ниски дози на формалдехид може да предизвика хронични заболувања како што се хронични респираторни заболувања,астма,и бронхитис
&бик;Домашните студии индицираат дека формалдехидот може да се ослободи до 3-15 години
&бик;Светската здравствена организација ја класифицира формалдехидот како канцероген

Човечка непријатност предизвикана од содржина на затворен формалдехид: Се препорачува ако имате план за украсување и сликање,мора да го земете предвид здравјето на вашето семејство.

Следното е процес на Ченглин'иновативен третман за убавина за внатрешни wallидови.Ние се грижиме за разубавување на секој дом и за здравјето на секој дом.
Внатрешен wallид за убавина водоотпорен процес на третман на СОП
Засилување на Wallидот-&гт;Водоотпорен третман-&гт;Отпорност на крцкање на цвест-&гт;Крзно мазнење-виси мрежа пукнатина-&гт;Подлога-wallидна завршница-&гт;буквар-&гт;мулти-слој декоративен финиш
Во процесот на сликање и сликање,бојата е често загадена,а загадувачите во бојата се сериозно штетни за организмот.Како да се намали штетата на минимум?

Wallидна боја&цит;убиец карцином&цит;,идот е најголемиот дел од декорацијата на домот,особено е важно да се избере добра внатрешна боја на wallидовите.Nippon боја на животната средина,нема мирис,нема апсолутно никаков проблем после спрејот.Но, во овој поглед,Нипон боја'професионална технологија рече дека изборот на wallидна боја главно да се види дали е мувла,алкално,низок VOC.Така-наречено VOC Кинеско име е&цит;Сам органска соединение&цит;,што е невидливиот убиец на загадување на домашни украси.Се ослободува во големи количини за време на процесот на сушење на внатрешната боја на wallидот.Дури и по вентилацијата,мирисот не постои,но тоа полека ќе се рашири подоцна.И мешавината на разни VOC и нивните интеракции го зголемуваат интензитетот на оштетување.Затоа,откако куќата е украсена,треба да се спроведе тестирање на воздухот во затворен простор за да се утврди фактичката состојба на загадувањето на воздухот во затворен простор.

Иновацијата во Ченглин ја усвојува Јапонија'И Нипсон патентираше облога,во кој се користат ексклузивни лисја од лотос не-технологија за боење(ЛОТУС АНТИ-ДИРТ)да се направи филмот многу вода-отвратителен.Кога вода или дамки останете на површината на филмот за боја,ќе се формираат капки вода.Како роса на лисјата од лотосот,не е лесно да се навлезе во идот.Новиот вид на стирен-се користи и акрилна емулзија,а дијаметарот на честичките на компонентата е пофин.Во процесот на формирање на филмот,облогата на пудрата е подобра и поцелосна,а филмот е фин и мазен,а дамката е тешко да се навлезе и навлезе.Различен од другите производи што потенцираат анти-фаулирачки перформанси,употреба на VAE или оцет-акрилен систем,стиренот-акрилната емулзија има поголем ефект врз одбрамбената моќ и моќта за чистење на дамката.Згора на тоа,употреба на напредна анти-fouling технологија може да го направи филмот за боја цврст,така што дамката не е лесна за претпазливост и придржување,и може лесно да се исчисти за да се задржи brightидот светли и нови.
Нашите

Внатрешна конструкција на идови

производите се сложено дизајнирани. Персоналот на компанијата ќе настојува да обезбеди висококвалитетна услуга на клиентот и да гарантира одлични информации за производи, Добредојдовте на посетете нè нови и стари клиенти. За сите детали, ве молиме никогаш не двоумете се да не контактирате.