ChengLin Innovation Co., Ltd. специјализирана за производство, снабдување и извоз Надворешна боја, со една фабрика во Taiwan. Тоа отсекогаш бил нашиот фокус за производство на најдобрите производи и да ги дава на време со внимателен услуга по продажбата. Нашите иновативен дух ни овозможува да остане еден чекор понапред од нашите конкуренти со обезбедување на најширокиот спектар производи. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.

Надворешна боја

Предноста на бојата за докажување на мувла е тоа
1.Анти-мувла боја е вода-доволно отпорен за да се спречи растот на мувлата.Специјалните лакови за прекривање на системот Нипон што иновативно ги користи ChengLin не само што можат да се применат на надворешниот wallид,но може да се користи и на внатрешниот ид.Покрај создавање богати изрази,обложувањата се направени од вода-базирана на реактивна смола за стврднување врз основа.Отпорност на вода,користено на идот,може да спречи мов,раст на мувла,има добра пропустливост на водена пареа,и може да спречи оштетување на кондензацијата на зградите.

2.Третманот со дебелина создава текстура.Општо,обложувањата најчесто се нанесуваат во рамна обвивка и припаѓаат на водата-заснован слој за зацврстување на силиконски тип.

3.Анти-обрасците за боја на мувла во боја се разновидни и разновидни.Изборот на бои може да се направи според лични преференци,и исто така може да се прилагоди за да одговара на бојата на бојата.Што се однесува до шемата,во моментов има повеќе од 32 видови на текстури што треба да се изберат,во прилог на еден метод,покажувајќи едно ниво,може да создаде и мулти-фацетиран,разновидна изведба на текстурата според машуп.


Сакате убава и популарна културна brickид од тули мора да биде изградена од црвена тула еден по еден?се разбира не!Преку иновативни техники на Ченглин,културната уметност од тули може да се создаде без потреба да се изгради ретро brickид од тули;таков карактеристичен културен brickид од тули може да се конструира и преку комбинација на различни бои и техники.Единствената форма на текстура создава дизајн на уредување, кој е единствен за вас.

И ако не ви се допаѓа ретро brickидот од тули е премногу груб,сакате да создадете стил на декорација на индустриски стил со осветлување на скелетот,голи цевки,вода мувла боја или сакаат да создадат,ретро моден стил,Ченг Лин иновативни со јапонски патент слој Исто така, може да се создадат различни културни ефекти од уметност од тули,повеќе од различните видови естетски преференци.За време на изградбата,ако алатот не се срамни по прскањето,обликот на формираното олеснување ќе биде природна врежана шема.Секако,овие врежани обрасци ќе варираат во зависност од големината на млазницата на пиштолот за прскање,а големината на формираната шема ќе биде различна.Покрај тоа,исто така е можно да се користи валјак за специјална шема за да се извади одредена шема,или да извлече бран-во облик на слободна шема за да постигнете поинаков изглед и чувство.

Овој вид дизајн не се применува само на theидот на надворешниот wallид во моментов.Особено,дизајнот и чувството за уметност на семејството сега обрнуваат внимание на сè повеќе луѓе што применуваат ваков wallиден дизајн на внатрешниот wallид и го пуштаат wallидот на куќата Повеќе не е само обичен бел wallид,но создавањето на секој wallид има свои уникатни три-димензионален стил на уметничка боја.

При изградба на три-димензионална врежана уметност-насликан ид,посвети посебно внимание на квалитетот на методот на градење и квалитетот на бојата,финост на методот на градба,дали постои загриженост за влажноста на површината на wallидот,влажност на животната средина,итн.Во исто време,квалитетот на бојата во голема мера ќе влијае на ефектот на конструкцијата и последователните разлики во одржувањето и одржувањето.

Добар уметнички квалитет на градба на бои може да се постигне со хидроизолација и анти-мувла и антибактериски.Добар градежен материјал може да го намали товарот на последователното чистење и одржување на домот.Иновативноста на ChengLin може да ги направи овие заедно.До,преку иновативен професионален тим за уметност и технологија за градење на ChengLin,користејќи најразлични градежни православни техники и инженерски методи,заедно со примената на Јапонија'И облоги на системот за патенти Нипон,да се осигура дека секоја врска е духот на иновативниот професионален занаетчиски ChengLin,нека дома Не е само удобен дом,но исто така и здрав и еколошки дом.Има силен и уникатен дизајн.
Girирафа зграда'надворешен wallид во 2012 година,насликани со камена боја,до сега како ново
Шарена боја во камен Нипон користи пигменти кои доживуваат температура на горење од 800&г.;Ц до 1200&г.;В.Полимер обложени со кршен камен и керамички полимер се мешаат во гранитни облоги и премази од песочник.Допирот и чувството на материјалите се исклучителни,и се декоративни и заштитни спецификации.Идеален избор;дали тоа'од груба текстура до парична казна,мазна,или дури и рамни слоеви на текстура,каменот'Изгледот може да се одржува долго време без промена.

Карактеристики на камена боја
*Природен ефект на резба во боја со 3D
*Богата и елегантна текстура
*Добра хемиска отпорност
*Одлична отпорност на времето
*Голема отпорност на вода
*Апликацијата може да се испрска

Предности на функцијата на камена боја
Камената боја е огноотпорна,водоотпорен,киселински и алкални отпорни и отпорни на загадување.Не-токсичен,без мирис,силно лепило,никогаш не избледи,шарени,итн.,може ефикасно да спречи суровата околина да ја уништи зградата и да го продолжи животот на зградата.Камената боја на Нипон може да трае повеќе од 20 години,а реновирањето е едноставно и удобно.Поради својата добра адхезија и УВ отпор,шарената боја е особено погодна за употреба во тропските предели.Друга важна предност е безбедноста и заштитата на животната средина.
*Заштита на животната средина од суровини,анти-fouling на површината,светли бои
*Анти-габични и анти-габични,вода-базирана боја
*Дишејќи водоотпорно,благородна и супер убава декорација
*Временска отпорност,тркалање или прскање
Нашата тајна на успехот е политика нашиот менаџмент на се почитуваат на деловната етика во кои се занимаваат со клиентите. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Надворешна боја

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.