Камена боја во боја

Каква боја е Камена боја во боја? Напредните земји во Европа, Америка и Јапонија веќе насликаа многу Камена боја во боја на внатрешниот и надворешниот ид на зградите. Мислите ли дека е многу сомнително? Затоа што многу луѓе во Taiwan не знам што Камена боја во боја е? За внатрешните и надворешните wallsидови на зградата, зар не е да се прска каменот, секако не, тогаш што е тоа Камена боја во боја? Нека ти кажам иновации ChengLin.
Ако сакате да додадете чувство за стил во вашиот дом, можете да размислите да користите

Камена боја во боја

како материјал за украсување на wallsидовите. Создадете ја бојата и чувството на природни камења без да се расправате со движечките камења! Без разлика дали тоа е одмор на одмор или модерен стил, вообичаено е theидот да претстави неприродна камена боја и допир. Всушност, сè додека се користи специјална шарена боја, може да се постигне ефектот на вистински камен, а просторот е исполнет со бесконечно богати можности. Овој камен wallид не само што е лесен за градење, туку и на

Камена боја во боја

има траен карактер, текстурата на каменот може да создаде силен шарм за домот!
  • Камена боја во боја - 4-4
Камена боја во боја
модел - 4-4
Girирафа зграда'надворешен wallид во 2012 година,насликани со камена боја,до сега како ново
Шарена боја во камен Нипон користи пигменти кои доживуваат температура на горење од 800&г.;Ц до 1200&г.;В.Полимер обложени со кршен камен и керамички полимер се мешаат во гранитни облоги и премази од песочник.Допирот и чувството на материјалите се исклучителни,и се декоративни и заштитни спецификации.Идеален избор;дали тоа'од груба текстура до парична казна,мазна,или дури и рамни слоеви на текстура,каменот'Изгледот може да се одржува долго време без промена.

Карактеристики на камена боја
*Природен ефект на резба во боја со 3D
*Богата и елегантна текстура
*Добра хемиска отпорност
*Одлична отпорност на времето
*Голема отпорност на вода
*Апликацијата може да се испрска

Предности на функцијата на камена боја
Камената боја е огноотпорна,водоотпорен,киселински и алкални отпорни и отпорни на загадување.Не-токсичен,без мирис,силно лепило,никогаш не избледи,шарени,итн.,може ефикасно да спречи суровата околина да ја уништи зградата и да го продолжи животот на зградата.Камената боја на Нипон може да трае повеќе од 20 години,а реновирањето е едноставно и удобно.Поради својата добра адхезија и УВ отпор,шарената боја е особено погодна за употреба во тропските предели.Друга важна предност е безбедноста и заштитата на животната средина.
*Заштита на животната средина од суровини,анти-fouling на површината,светли бои
*Анти-габични и анти-габични,вода-базирана боја
*Дишејќи водоотпорно,благородна и супер убава декорација
*Временска отпорност,тркалање или прскање
Enquiry Now
производи: