ChengLin Innovation Co., Ltd., експерт во Давање надворешни sидови, стара куќа Давање надворешни sидови, и пилинг на кожа е најдобар Давање надворешни sидови инженерска компанија во Taiwan одобрено од NIPPON Paint.

Давање надворешни sидовиНадворешниот ид е изработен од најдобрата јапонска боја на Нипон,комбинирано со високо-атмосфера полимерно соединение и технологија на прав од керамичка глазура,вода-заснована заштита на животната средина,не-токсичен и без вкус,формалдехид-бесплатно,добра еластичност,анти-пукање,висока текстура,одлична адхезија Сила и отпорност на вода,водоотпорен и анти-алги,направете ја зградата да трае долго време,со едноставен метод на обложување,репродуцираат разни камени линии,со повеќе од 500 видови на линии,постигнување 100%прилагодено дизајнирање.

100%слој од смола,нема песок и чакал,мазна површина без празнини,одлична затегнување може да надомести за мали пукнатини во основниот слој,правејќи згради отпорни на загадување,вода и време,обезбедување целосна заштита на зградата однадвор.


Со цел да се обезбеди усовршување на сите градежни проекти,компанијата им обезбедува на клиентите со најдобар квалитет надворешен wallиден инженеринг за убавина,и ќе ги обезбеди следниве стандардни процедури за тестирање за време на изградбата.
1.Тест за околина за сликање:Релативната влажност треба да биде под 85%,нема дожд 24 часа пред и по сликањето,без кондензација,температурата паѓа на 5&г.;В~50&г.;В,и добри временски услови на денот на изградбата.
2.Потврда за статусот на подлогата:Потврдете дека дефектите како што се порите на пукнатината се целосно исполнети,површината на подлогата е исчистена,содржината на влага во бетон е под 10%,а pH вредноста е под 9.
3.Контрола на постапката за градење на облогата:Потврда за обичното прилагодување,двојна потврда на алатките за сликање,градежни методи,доза,интервал...,потврда за завршување на секоја обвивка(градежен труп).
4.Надворешниот ид е насликан и готов и се извршува последниот тест за подобрување што недостасува.Нипон:Скапоцена камена уметност,стара куќа кожна камена боја е еден вид синтерувана боја изработена од природен камен,користејќи високо-чистота природен кварцен песок како суровина,синтерувана на 800&г.;до 1200&г.;висока температура,во комбинација со керамика и коска.Материјалот создава богата боја на вистинска камена боја,создавање на совршен процес како вистински гранит и мермерна тула.

Повеќе од 40 видови на стара куќа кожа камен боја надворешноста wallидна боја,со уникатна текстура на вистински природен камен,мулти-дијагонален дизајн на линијата,можат да создадат различни три-димензионална структура на форма.

Преку иновативниот процес на производство на стандардизација на Јапонија'стара куќа,ние користиме највисок квалитет на јапонска камена боја на Нипон за да создадеме високо ниво-безбедност,висока-квалитет,не-токсични камени бои надворешниот stoneид за да се спречат алги и габи да спречуваат алги и габи.Престојуваат удобно и чисто,овој процес е отпорен на вода,спречува оток и шушкање,и создава атмосферски,свечена,светиот изглед.

Според сегашниот метод на градба,овој камен процес на боја може лесно да се примени на различни типови надворешни wallидни површини,како цилиндрични,аголен,криви,и исто така се применува на различни материјали како што се бетон и малтер. ,Компјутер,GRC,цементна табла,плочка,итн.,како одговор на секогаш-промена на архитектонскиот дизајн,намалете ги трошоците за камен гостин.


Преку строгиот процес на градење на старата куќа,совршен stoneид од камена боја со цврста текстура,водоотпорен и временски отпор,мувла и алкална отпорност,и нема бледнее.

Предностите на кожа од стара куќа користејќи камена градба:
1)Филмот за обложување може да се направи во стан или во различни три-димензионални обрасци.
2)Бојата е богата и богата,слојот е силен,и тоа нема да ја смени бојата заради убикинон,изложеност на сонце и хемиска ерозија.
3)Елегантен и природен имитација на камен ефект,удобна градба,нема јавна опасност,погоден за внатрешна и надворешна употреба.
4)Оригинални карактеристики на украсување на луксуз и тежок природен камен.
5)Бидејќи филмот за обложување е пропустлив на влага,може да спречи несреќи од оток и лупење.
6)Ниско-структурата на загадување е лесно да се отстрани нечистотијата со дождовница,а нечистотијата не е очигледна.
7)Луксузни и извонредни завршни камени бои можат да прикажат различни 95%слични камени обрасци.
8)Ултра-трајни и високо време-отпорен камен слој со вода-базирана на органска силиконска смола и керамички агрегат за пигментирана обвивка за висока издржливост и висока временска стабилност.
9)Има функција да го прилагоди дефектот на рамноста на surfaceидната површина,покривање на мали пукнатини на површината на wallидот и прилагодување на грубоста на површината.
10)Анти-алги и производство на габи,и може да одржува удобен и чист стерилен дом.Подлога што се применува за стара куќа од кожа од камен:
1)Поправете разни стари филмови со боја на површината(материјали за обложување на камен,плочки за прскање,еластични плочки,акрилна киселина лизин и други стари филмови за боја).
2)Различни нови градежни материјали. (страничен бетон,малтер,Компјутер,GRC,екструдирана плоча за цемент,итн.)

применета област:
Внатрешни и надворешни wallsидови на згради. (одвоени куќи,станови,продавници,јавни објекти,луксузни домови,итн.)
Користените алатки вклучуваат мала лопата,четка за чешел,четка,итн.Единствениот метод може да се користи за создавање на едно ниво,или измешајте и поклопете,сменете ги различните нивоа,итн.,и изберете ја бојата и три-димензионална шема според личен избор.Креативната боја на текстура е погодна за надворешниот wallид на кожата,што може да го замени надворешниот waterиден водоотпорен проект,создавање уникатна светла и убава водоотпорна карактеристика.Сликањето на outdoorидот на отворено може да додаде три-димензионални промени на надворешниот ид,ако бојата се користи во затворен простор Главниот ид создава визуелен фокус,додека тројцата-димензионалната шема додава простор на креативниот ефект.

За да изберете од повеќе од 32 видови текстури,професионално усогласен со специјални алатки,можат да создадат најразлични врежани обрасци,споредено со традиционалната рамен надворешен wallиден боја,создавање на сосема поинаков визуелен ефект,различни дизајни од ист тип,за надворешниот wallид да обликува разновидност на нови и нови.

Креативност на идовите,создадени од вас!Дали е тоа реновирање на надворешниот orид или внатрешниот ид на уметноста,ChengLin иновативни експерти за обложување го усвоија светот'највисока спецификација,рибон Нипон инженерски облоги за да ги задоволи сите различни потреби на клиентот;4 стилови,32 видови се менуваат,повеќе од 100 бои,во согласност со JIS A6909 осум спецификации,со одлична отпорност на вода на надворешен wallиден водоотпорен инженеринг на боја,исто така може да следи фини пукнатини,спречи навлегување на дождовница одвнатре и надвор од .идот,и искористете го најнапредниот био-инженерска технологија за спречување на алги и мувла Одгледување и заштита на здравјето на семејството.
ChengLin иновативни врежана уметност надворешен wallид дерик метод користи мулти-слоевит и многу тежок метод на конструирање на облогата.Пред надворешниот wallид е украсен,ја чисти површината на идот,ја зајакнува theидната површина,и облогата на подлогата до најоддалечениот слој на идот.Користење на светот'најригорозниот врв-технологија за обложување на ниво,азиски инженерски облоги на системот Нипон,кој е азиски шампион во продажба,не само што олеснувањето го прави поцврсто,шемата е подебела,но исто така создава најразлични ефекти на естетско олеснување,и има висок степен на отпорност на времето.Wallидна боја,може да избере различна надворешна matchingидна впечатлива боја што одговара на побарувачката според побарувачката,има еластична функција,може да покрие фини линии на идот,и усвојува многу не-токсичен,еколошки,безбедна вода-базиран систем на бои,кое е изложено на сонце долго време на отворено.Суровата околина на загадување на издувниот воздух сепак може да ја направи ефикасноста на бојата да ја надмине бојата,светли и нови,и има одлична адхезија,може да одолее на најлошите природни услови,и е прв највисок-одделение хидроизолација productиден производ во Тајван,целосно избегнување на Проблемот со заболување на рак на wallидот на внатрешниот ид предизвикан од декорацијата на надворешниот ид.

Овој процес е погоден за широк спектар на надворешни zipидни патентни површини,како што е армиран бетон,плочки,brickидови од тули,генерал и така натаму.
Според различни ефекти на текстурата,се користат различни начини на градба за формирање на wallидна површина со три-димензионален ефект.Главно се користи за изградба на нови згради и надворешни wallsидови на куќи,ресторани,згради,училиштата,итн.,надворешно wallидно сликарство,надворешна wallидна конструкција,кожа од стара куќа,куќи од куќа,работи за одржување,особено погоден за појава на истекување на вода предизвикана од фини пукнатини.Насликано на површината на идот што опадна,како што се тули.


※Во зависност од опкружувањето за изградба на локацијата,горните три-димензионалната шема на бои може да биде различна од вистинската шема.

Метод за градба на надворешен wallид пилинг за куќа,плочка,културна тула,итн.
Азиски шампион за продажба,Јапонија'Најновиот метод на културно прскање со тули на Нипон,брзо помогнете му на надворешниот wallид да ја повлече кожата,краткиот период на градба ќе ја направи врапче вашата куќа да стане феникс,сепак издржи урбаното подрачје е убаво,идот е полн со нечистотија и Дали е надворешниот wallид на мувла?Проблемот со оштетување и распрснување на надворешната cultureидна култура од тули е главно предизвикан од следниве причини:јачината на културното лепило од тули е недоволна или е оштетен интерфејсот помеѓу лепилото и цементен малтер,а структурата на подлогата на надворешната cultureидна култура е прицврстена.Телото е надуено,надворешната конструкција на wallидовите не е соодветно третирана,а theидот не е целосно исчистен кога е насликана фондацијата.Културата од тули е заглавена со цементен материјал заради лошо задржување на водата и брзо сушење.Зацврстена е пред да се прикачи плочката,а дебелината на глината не е доволна.Плочката не е вградена доволно длабоко,недостасува јачина на зглобот.Проширувањето и контракцијата на плочката не е правилно расположено,theидот е разбиен,влагата е тешка,сонцето е жешко,дождот е слаб,а земјотресот се јавува често.Високата температура достигна 50~60 степени,и одеднаш насилна грмотевица,ненадејната промена на температурата предизвика пролевање.Згора на тоа,ретро-црвениот магнетски brickид од тули отсекогаш бил главен метод на изградба на Тајван'и два нурка,но таквиот метод на градба на надворешни wallидови не е само тешко да се одржи,но исто така и поверојатно да предизвикаат безбедносни проблеми.
Ако ви се допаѓа надворешниот wallид на културни тули или ретро уметност од тули,но грижи се за одржувањето,безбедност и цена на изградбата на двајцата-плочки за приказни,текстурата песочна уметност култура тула е дефинитивно најдобриот избор за вас.

Нема потреба да ја нокаутирам старата куќа со плочки.
Чекор 1:Основен третман за израмнување на подлогата
Усвојува напредна Нипон боја полна-ефект израмнување на универзална обвивка крал,што е нова два-производ за обработка на основен слој на компонента.Овој производ е најдобрата рамна обвивка во Јапонија,надворешен peид пилинг метод шампион,сите видови израмнување на wallидовите без да се нокаутира Старата плочка,универзален крал на бои постави водоотпорен,попуштат-отпорен,израмнување,поправка на целосна функција,сите видови wallидни проблеми,Нипон боја полна-ефект израмнување универзална боја крал еднаш решени,технологија за чист вкус,формула зелена,може да се користат внатрешни и надворешни простории.Врвот-одделение подлога на Јапонија'Нипонски систем со добра водоотпорна и пукнатина-отпорни функции поставуваат добра основа за целокупната wallидна површина и спречуваат пукање на wallидови и испуштање на вода предизвикана од недоволна обработка на подлогата.

Чекор 2:Основно сликарство
Букварот се применува за ефикасно запечатување на капиларните пори на основниот слој за да се спречи инфилтрација на штетните материи во основниот слој,и да се зајакне секундарната основа за да се заштити површината на бојата од ерозија.

чекор 3:Поделбата на линијата според барањата за дизајн,еластичните линии се одвоени,а лентата за раздвојување се придржува по должината на шевовите за разделување за да се осигури дека лепењето е исправено и компактно.

чекор 4:Сликање
Според фактичката состојба на градилиштето,бојата ќе биде измешана според барањата.Според ригорозната јапонска држава Нипон,ќе се примени спецификациите за кожа на стариот дом.Мулти-помине боја ќе ја донесе wallидната боја во најдобра состојба,а потоа површината ќе се исправи според ефектот на дизајнот.Хоризонтална обработка на детали.

Чекор 5:Отстранете ја текстураната хартија
Создадете во ред-зрнеста уметност и создадете уникатни дизајни.

Чекор 6:Заштитете ја бојата
После надворешната constructionидна конструкција е целосно сува,Nippon Paint е целосно исушена и испрскана или испрскана на theидната површина за да се постигнат ефектите од заштитата,анти-фаулирање,водоотпорност и анти-алги,така што куќата од тули од култура во песок го влече надворешниот wallид на кожата и ефектот останува долг.како ново.

Супер анти-УВ
Вода-базиран и еколошки,не додавајте олово,жива,хром и други тешки метали и формалдехид и други токсични материи,многу е важно да не се додаваат токсични материи,затоа што новите домови или новиот мебел имаат[ново]вкус,Всушност,тоа е вкус на канцерогени формалдехиди,бесплатниот формалдехид ќе ги стимулира очите,грлото,градите,итн.,долго-термичко вдишување ќе уништи дел од телото'ткиво,така што телото'имунитетот е намален.

Што е формалдехид?
Формалдехидот е запалив,безбоен,транспарентен гас со силен лут мирис.
35%-40%растворот на формалдехид е попознат како формалин.
Формалдехид има добро врзување и анти-својства на корозија.Така може да се комбинира со многу производи.
Формалдехидните смоли се користат во најразлични градежни материјали,иверица,ќебиња,изолација,производи од дрво,тротоарите,тутун,украс и украсни материјали.

Супер еластичен
Направено од високо-емулзија од одделение и полнење за специјално одделение со низок степен-технологија на мирис,нема лут мирис за време на изградбата или по сушењето

Супер топлинска изолација
Добра моќ на криење и лесна конструкција.Може да ја задржи бојата на идот светла и долга-заситеност,и не е лесно да се избледи и обезбојува.

Алкали-отпорна мувла
Во влажна околина,може да го инхибира растот на мувлата долго време,можат ефикасно да спречат цветање на бојата,и одржување на чист и здрав дом.


Еластичен филм за боја
Новите функционални премази имаат повеќе од 310%на еластичните својства,а одличната дуктичност ефикасно ги покрива фините пукнатини на theидовите на старите куќи.За да се одржи убавиот изглед на домот,може во иднина да ги намали проблемите со затворање на вода и рак на wallидови.Погоден за употреба во Тајван, каде што земјотресите се чести.

Водата-врз основа функционална водоотпорна обвивка е изработена од висока-технологија Еко-Ладење топлина-рефлектирачка технологија и шупливи изолациони мониста.Интегрира висока рефлексија на сончевото зрачење,го намалува преносот на топлина и другите својства,ефикасно го подобрува целокупниот ефект на топлинска изолација,и е вода-базирана топлина-изолација функционална водоотпорна обвивка развиена за иновации.

Покрај тоа,користи супер време-отпорна мика и специјална еластична композитна полимерна синтетичка смола,која има висока еластичност,добра еластичност,отпорност на изложеност на сонце,стврднување и прифаќање,и добро прилепување и лепење.Има одлично долго-термин водоотпорен ефект.Со себе-анти против чистење-fouling смола,добра вода-базирана конструкција,еколошки и мирис-бесплатни карактеристики,лесно можете да имате двојно заштитен ефект на старата куќа реновирање на хидроизолација и топлинска изолација на домот.


Чиста вода мувла
Изградбата на чиста вода инженеринг на мувла X мора да го разбере полето,од влез до стручен водич,Јапонија'најпопуларен метод за изградба на мувла вода,е широко користена во украс на мувла во вода и водоотпорна мувла,е јапонски архитектонски модернизам,метод на боја,насликана Декоративната површина е исто така многу украсна и се нарекува и декоративен бетон.Основната идеја е дека откако ќе се постави бетонот,веќе не постои облога за боја,плочки,камен,итн.,што претставува обичен начин на бетон.Повеќето луѓе'впечатоци за тоа,освен ниско-клучна и минималистичка естетика на зградата,најверојатно ќе се смета како ексклузивна класична архитектонска техника на познатиот јапонски архитект Андо Тадао.Всушност,моделот Кингшуи е метод за градежништво.Прецизен градежен инженеринг.Точноста е највисокиот принцип на примена на чиста вода од мувла.Вкупните хоризонтални и вертикални грешки не се повеќе од 2~3 см.Инаку,не може да биде интегрално формирана по фугирање и демонирање,што ќе влијае на работното место-зголемување на времето за зголемување на поправката и производство на вишок отпад.Влијание врз-локација инженеринг околина, исто така, предизвикува штета на природата.Затоа,со цел да се постигне ултра-голема прецизност;потребно е строго да се контролира брзината на градба,и внимателно испланирајте го прегледот пред изградбата,со цел да се намали загубата на грешка еднаш на едно место.

Од саемот-соочен бетон веќе нема да има други украсни материјали,потребно е да се посвети големо внимание на прописите за армирано-бетонски заштитен слој во градежниот код за отпорност на ветер и дожд.Затоа,тој мора внимателно да се управува во текот на фазата на изградба.Изведувачот и конструкторот често Ова е далеку од тоа.Сепак,чистата конкретна структура е единствена по својата силна естетика,чистота,и чувство за материјал.На дизајнерите со силна личност особено ќе им се допадне.

Ченглин иновативно го користи бетонскиот премаз на системот за патенти на Нипон Нипон за да добие најдобра заштита и најдобра обична боја на wallидот со помош на чистата вода калап.Ченглин има професионален систем за сликање мувла во вода за да обезбеди производство.Водата-заштеда на moldидот на мувла има функции на водоотпорен,киселина и алкална отпорност и висока заштита од отпорност на временски услови.Во исто време,за заштита на животната средина,идот може да одолее на топлината,УВ,кисел дожд,загадување,алги,мувла,постигнување на пријателска околина,одржување на убавината,и заштеди.Идни трошоци за одржување.Јапонски случај за градба на патенти

На

Давање надворешни sидови

метод на градба и процесот на пилинг, сите се конструирани во согласност со јапонскиот стандард. Целиот процес е обоен со NIPPON PAINT систем за

Давање надворешни sидови

градба. Може да се користи за сите материјали од материјали од плочки, за водоотпорност на надворешните wallидови,

Давање надворешни sидови

, корен директно реновирање, израмнување покриеност, и целиот процес со користење JP метод не е тули мора да се отстранат! Скратете го периодот на изградба, намалете ги трошоците и брзо ќе ви помогнеме да направите реновирање на стари куќи.