Надворешна конструкција на идови процес:
Надворешно силно откривање-> Чистење со висок притисок-> Поправка на надворешниот wallид-> Израмнување на Wallидот 3 ~ 8 пати, поправка на делумно стружење-> Пловење-> Премачкување со облога еднаш -> Моделирање на секундарна обвивка-> Заштита на боја двапати

Надворешна конструкција на идови

Компанијата за иновации ChengLin ги реновираше и ги реновираше старите станови на ceramидот на керамички плочки и новите,и започна нова“слободен метод на brickидање&радко;.Преку новата генерација на системот Nippon Paint,старата боја за реновирање на станот може силно да се прицврсти на сите видови градежни материјали,директно Директната и брза градба на затворената рамна wallидна површина може да го ажурира изгледот на зградата,елиминирајќи го времето да ја нокаутирам плочката,спречување на молекулите на водата да навлезат во wallидната површина,намалување на појавата на карцином на wallидовите,и заштеда на време во градежништвото,се додека изгледот на зградата може да се реконструира за околу 60 дена,а цената е 50%помалку од традиционалниот teriorид на керамички плочки.Водоотпорниот изглед се одржува најмалку 30 години.

Карактеристики на изградба на реновирање на надворешните wallидови:
Високото-нож под притисок ја чисти површината на wallидот,темелно ја отстранува калапот на површината на wallидот,нокаутирам лабава-плочки што паѓаат,и ги поправа пукнатините на wallидната површина од страна на V-Исечете метод,и ја отстранува 'рѓата од изложените челични шипки.
Користете Nippon Paint Јапонија патентирани облоги,вода-заснована и еколошка околина.
Како одговор на топлото и влажно време во Тајван,истекување на wallидот беше целосно решено.
Скратете го периодот на изградба и намалете го загадувањето на прашина и бучава.
Има долг работен век до 35 години и е помалку склони кон нечистотија кога се мие од дожд.Не бара употреба на хемиски лосион за чистење и одржување.

Реновирањето на надворешниот ид се применува на градежниот ид:
Цементна површина,подлога од малтер,азбест цементна табла,мозаична плочка,итн.,се применливи за секој ид.
За надворешниот wallид на куќата,надворешниот ид што ја игра улогата на директна заштита мора да биде во фокусот на заштитата на зградите.Игнорирање на проблемот со хидроизолација и пукање во детали на надворешниот wallид на куќата ќе стане потенцијална скриена опасност од истекување.Откако theидот на куќата е разбиен,Излупено,мувлосан,истекување на вода,итн.,тоа не само што влијае на функцијата на зградата,но исто така сериозно влијае на целокупниот изглед.

Во лицето на студената и дождлива клима во Тајван,областа за заптивање на водата е често надворешниот wallид на тесното и долго небо,а надворешниот wallид на зградата е разбиен.Без разлика дали тоа е постојана ерозија на дождот,корозија на компонентите на гас на киселина,или промена на сезоните и денот и ноќта.Како резултат на температурната разлика предизвикува theидот да се прошири и да се стега,формирање пукнатина,што ќе предизвика потежок проблем со истекување на вода на тесното и долго небо во сезоната на дождови.

Со цел да се обезбеди водоотпорен квалитет на надворешниот wallид на куќата,сите проекти треба да започнат од основниот третман,прво отстранете го стариот надворешен ид,а потоа поправете ја проблематичната wallидна површина,кој ги достигна стандардните барања за идот на надворешниот ид на куќата. .Затоа,надворешната водоотпорна конструкција,надворешниот wallид прво мора да има засилена и стабилна заштита.Ако основниот слој нема доволно водоотпорна јачина,лесно ќе започне да шупливи и пукаат на површината,што ќе го уништи декоративниот ефект и заштитната функција на надворешниот финиш слој на зградата и ќе се соочи со рано откажување.

За сопственикот на домот,водоотпорен и пукнатина-отпорен,убава и неопходна,надворешна хидроизолација на wallидовите е убав проект,конечен квалитет и ефект и избор на материјал,градежна околина,ниво на градежен персонал и многу други фактори имаат одлични фактори.Врски,високи стандарди на квалитетни производи,комбиниран со контролиран квалитет на градба,во голема мера ќе го намали ризикот од истекување на надворешниот ид на куќата.

Затоа,го усвојуваме системот за градежништво Нипон,надворешниот wallиден водоотпорен слој со високи перформанси,се користи за внатрешни и надворешни wallsидови од различни материјали,како што е цементен малтер,дрво и метал,да обезбеди одлична заштита за идовите.Неговата супер отпорност на времето може да издржи долго време,ветрот дува дожд или ерозија на алкални материи,и истата е стабилна како и Таишан.


Во високите цени на домувањето,купувањето на стари куќи стана опција за многу луѓе,и особено е важно да се реновираат старите куќи и да се реновираат старите куќи.Преку акумулираното инженерско искуство,ChengLin иновации постојано ги прилагодува методите на градење за да постигне квалитет.Оптимизација,реновирање на старата зграда со плочка површина,поради различните материјали на плочката,тоа е обврзано да биде различно во процес и тешкотии од другите реновирање.Во минатото,стариот-модерен метод барал да се обработи тулата,што резултираше со дополнителни трошоци.Покрај трошоците за скеле и расчистување на товар,цената на уривање на тули предизвикува и загадување на животната средина и воздухот,а исто така има долг период на изградба и висок ризик.
ChengLin иновации започна сет на Јапонија'најсилни нови и ефикасни“чука-слободен метод на brickидање&радко;за реновирање на надворешни wallидни згради како што се плочки,плочки за плочки,две-приказни тули и мозаични плочки.
На“слободен метод за отстранување тули&радко;нема потреба да ги нокаутира старите плочки,површината на изгледот е исфрлена на RC слојот еден по еден,намалување на огромните трошоци,спасен човек-часови,а не загадување на околината и бучавата,така што надворешниот wallид може да биде стар.Реновирање на куќата,реновирање и реновирање на старата куќа.

Врз основа на секој клиент'буџет и преференци,Иновативноста на ChengLin обезбедува детална проценка и анализа,користејќи најголема спецификација на методите за реновирање на стари куќи,и највисок квалитет на јапонски Нипсон патентирани облоги,особено за неисправни површини со цементен малтер,бетон.Надворешниот wallид на кој било материјал се третира така што секој сопственик на куќа може да биде 100%задоволен од квалитетот на градбата и веднаш повторно-нов нов дом.

Workе работиме напорно за да ги потврдиме сите градежни работи.
1)Услови на животната средина,без разлика дали е топло или суво или влажно
2)Дождливо и влажно ќе го продолжи интервалот за градба,Ве молиме, бидете трпеливи и почекајте да се исуши
3)Имаме еден вид СОП процес за градба на аголната конструкција.
4)Идот има СОП време за мелење,те молам, дон'се грижиш за тоа.

1. Поправка: Пред сликањето, поправете ги дефектите како што недостасуваат агли, дупки и шупливи тапани на wallидот.
2. Чистење: прашина, прав може да се измие со метла, четка, вода под висок притисок; маснотии - исчистете со неутрален детергент; малтер - со лопата, стругалка, итн .; мувла - надворешно плакнење на вода под притисок, исплакнете со вода сува.
3.

Надворешна конструкција на идови

пополнете: делумно боја за израмнување за израмнување: Ако theидот е мазен и мазен, не можете да користите рамна обвивка, но исто така треба да има добра јачина и издржливост, при полнење, делумно стружење и барања за конструкција на рамна обвивка Треба да биде тенка, а не густа четка. Потребно е облогата за израмнување да има подобра лепење, издржливост на врската и отпорност на вода.
4.

Надворешна конструкција на идови

мазнење: мелење мора да се изврши откако израмнувачката боја е сува, не може да биде влажно мелење за да се избегне влијанието на шкурка што влијае на операцијата. Дебелината на шкурка треба да се утврди според цврстината на површината да биде заземјена. Кога шкурка е густа, ќе се генерираат ознаки на песок, што ќе влијае на конечниот декоративен ефект на облогата. Кога мелете, прво мелете со груба машина за пескарење, а потоа песок со фино абразивно крпа, обрнете внимание на мазноста на површината. Веднаш по мелењето, површинската прашина се отстранува за да се олесни изградбата на следниот процес.
5. Сликарство на

Надворешна конструкција на идови

: Содржината на влага на површината на основниот слој не смее да надмине 8%. Во случај на ветер, дожд, магла и сл, површинската обвивка не се применува.