Зграда на лицето, цените на куќите се зголемуваат

Општо земено, старата зграда е реновирана преку изградбата на зградата, а цената на куќите може да се зголеми за најмалку 20%. Ако локацијата е добра, околината може дури и да се зголеми за 3 или 40%! Сепак, традиционалното градежно кожа често трае неколку месеци и е скапо; ако се замени со боја, може да заштеди скоро една третина од цената, скоро три четвртини од времето и повеќе од 1.000 видови. Боја на моделот, богат избор на боја, за да се избере, така што старата куќа лесно може да се подмлади!
Куќата е иста како и народот. Долго време, тоа секогаш ќе трае заедно со годините. Соблекувањето на плочките, исцедокот на надворешните идови, ракот на wallидот и избледеноста надвор од куќата ќе влијаат врз семејното богатство.
  • Зграда на лицето, цените на куќите се зголемуваат - 6-1-04
Зграда на лицето, цените на куќите се зголемуваат
модел - 6-1-04

Само треба да се отвори кожата за изградба на надворешниот ид,не само што може веднаш да го смени лицето,така што куќата може да се врати во минатото,исто така може да ја искористи оваа можност да ја зајакне структурата,решавање на проблеми како што се рак на wallидови и тули,и да го продолжи животот на зградата.

Згора на тоа,за време на изградбата на надворешниот ид,жителите не треба да најдат привремен престој,или тие можат да продолжат да живеат во куќата;Фанг Zhongye исто така, истакна дека по изградбата на старата куќа,цената на куќите и изнајмувањето веднаш ќе се зголемат,зголемувањето е најмалку 10%.Ако се наоѓа во добра област на локацијата,зголемувањето е релативно поголемо.На пример,зградата Донгхуа,сместена спроти општинската зграда Тајпеј,скоро двојно се зголеми цената по изградбата,а зградата на Блу Скај Хајт во кругот на Далечниот бизнис е исто така класичен ремек-дело на архитектонската кожа.

Бесплатно-до-отстранете ја градбата од тули,инженеринг за обложување за пониска цена и подолготрајна употреба

Традиционалниот архитектонски пилинг е прво да се отстранат надворешните wallидни плочки,избришете ја старата лакирана површина,а потоа поправете го отстранувањето на wallидот и челикот и 'рѓата.Периодот на изградба е долг;трошоците за изградба се избираат според изборот.Градежните материјали се движат од 6,000 јуани до 7,000 јуани на метар квадратен или десетици илјади јуани.Сепак,време е традиционалната конструкција на проектот за кожа-конзумирање и труд-интензивна,и често создава бучава,отпад и огромни трошоци за изградба!

Напредни земји како Европа,Америка,и Јапонија веќе користеле боја за да ги заменат плочките!Најновиот проект за пилинг за градење директно се претвора во убава и еколошка боја за реновирање на надворешниот wallид на домот;споредено со другите инфериорни материјали за надворешни buildingидови,ChengLin иновативен систем за реновирање на згради,Усвојува Нипон Нипон боја,што не е-токсичен,не-загадувачки и не-запалив.Не произведува силен лут мирис и токсичност на традиционалното потенки масно емајл.Може да се користи повеќе од 30 години, а надворешниот wallид е лесен за чистење.Со повеќе од 1000 видови на шарени предности,има силна адхезија и водоотпорни карактеристики,може силно да се прицврсти на сите видови на wallидната површина,и може директно да пополни какви било градежни материјали при израмнување на градежништвото,елиминирање на времето за отстранување на плочките,а исто така спречувајќи Вода да навлезе во идот,целосно навредувајќи го уништувањето на природата и ја намалува инциденцата на карцином на wallидови.

Со изградбата на бојата може да се направи поголема проблеми со изградбата на проектот за кожа-бесплатно.Треба само да го замени оној-трето работно време и едно-половина од цената на методот на плочки,а градежната кожа може лесно да се заврши,а изгледот на зградата може целосно да се разубави и трансформира.Изберете од повеќе од 1,000 богати бои,со најразлични стилови на дизајн,создадете различни материјали за симулација,и може да спречи мувла и антибактериско.

Во денешно време,со цел да се забрза темпото на урбана обнова,сите окрузи и градови имаат субвенции за апликации,правејќи ја изградбата на кожа поевтина,додека реновираните куќи се подобро продадени,и иновативниот систем Nippon Paint кој го користи ChengLin ги има карактеристиките на не е лесно да се отпаднат и чип,нема да предизвика опасност или штета како резултат на земјотрес,и направи зградата да изгледа поживописна.

Пекинг Аиди училиште,кој ја користи Јапонија'Nippon Paint за реновирање на надворешниот ид,е светла и убава.

6-те-точка предност на неотповикливата зграда од тули Лапи и Ченглин иновативниот реновиран систем ќе биде разбрана по читањето:
1.Заштита на животната средина:нема потреба да ја расклопите магнетната површина на brickидот од тули,уништи ја structureидната структура и го намали производството на голема количина градежен отпад.
2.Тивка:Може да се израмни директно на плочка или на која било материјална површина.Тули се ослободени од бучава и нема да предизвикаат спокојство на соседите.
3.Кратко време за поправка:нема потреба да ги отстранувате плочките,времето на изградба е само 1/3 од традиционалното.
4.Заштедете многу буџет:Се додека цената е 1/2 од плочка,анти-fouling и времето-отпорен ефект е повеќе од 2 пати поголем од оној на плочката,што директно го намалува бројот на чистење во иднина и ги намалува трошоците за одржување.
5.Диверзифициран дизајн:повеќе од 1000 видови на бои и дезени,да ги задоволи потребите на патниците,да се создаде европски и американски архитектонски изглед.
6.Голема безбедност:тежината е полесна од плочката и сите градежни материјали,не ја зголемува структурната тежина на зградата,и ја зголемува безбедноста на градежното тело.

1.Градењето пилинг може да ја врати куќата на сонце и да го продолжи нејзиниот работен век.
2.Можете да ја зајакнете структурата со обновување на надворешниот ид и да решите проблеми како што се карцином на wallидови или паѓање на тули.
Other Article: