Надворешен wallиден фасел

Во 2020 година, се препорачува дека Надворешен wallиден фасел не треба да се сруши, покриено со обновено обоено разнобојно лак и имитација на камена боја. ChengLin иновации обезбедува Јапонија Нипон боја и имитација на камена боја облога техничка поддршка, и Надворешен wallиден фасел не се отстранува. Методот на градба, технологијата ги достигна строгите стандарди на Nippon Paint, може да се користи за секоја надворешна wallидна декорација на вашиот надворешен wallид, вклучувајќи природен камен со кои се соочува, како мермер, гранит и вештачка фасада, керамика Надворешните wallидни плочки се имитација на оригиналната природна боја, која може да биде скоро расипана, издржлива и отпорна на нечистотија и да падне, убава и одржлива. Суровините го надминаа оригиналниот камен, што може целосно да ја изрази богатата и луксузна атмосфера на зградата, шарена боја и имитација на камен. Боја, богата со боја, светла и шарена, со богат и широк перформанс на шарм, степенот на изразување на бојата и ефектот на капење и нишање може да се заснова на различни Надворешен wallиден фасел тема за сликање, користејќи различни шарени бои во боја за да создадете сосема различни слики. Некои се полни со брилијантност, убави бои, некои се мирни и достоинствени, а некои имаат тенденција да бидат обични и концизни, свечени.
Специјалните неоргански полнила имаат одлични еколошки перформанси. По прскањето, тие можат да формираат филм со висока дебелина. Обликот е како груба текстура на изгорен камен, а облогата на камен-шарена боја може да го зголеми тродимензионалниот дизајн.
1.5мм лесен филм, со доза на леснотија, материјалното дозирање е економично и брзо се испрска, што може да го скрати периодот на изградба без да се зголеми товарот на главното тело на зградата. Може да се користи за реновирање на кој било стар надворешен wallиден материјал без да се олупи, да падне и други безбедносни проблеми.
  • Надворешен wallиден фасел - 2-1
Надворешен wallиден фасел
модел - 2-1


Надворешниот ид е изработен од најдобрата јапонска боја на Нипон,комбинирано со високо-атмосфера полимерно соединение и технологија на прав од керамичка глазура,вода-заснована заштита на животната средина,не-токсичен и без вкус,формалдехид-бесплатно,добра еластичност,анти-пукање,висока текстура,одлична адхезија Сила и отпорност на вода,водоотпорен и анти-алги,направете ја зградата да трае долго време,со едноставен метод на обложување,репродуцираат разни камени линии,со повеќе од 500 видови на линии,постигнување 100%прилагодено дизајнирање.

100%слој од смола,нема песок и чакал,мазна површина без празнини,одлична затегнување може да надомести за мали пукнатини во основниот слој,правејќи згради отпорни на загадување,вода и време,обезбедување целосна заштита на зградата однадвор.


Со цел да се обезбеди усовршување на сите градежни проекти,компанијата им обезбедува на клиентите со најдобар квалитет надворешен wallиден инженеринг за убавина,и ќе ги обезбеди следниве стандардни процедури за тестирање за време на изградбата.
1.Тест за околина за сликање:Релативната влажност треба да биде под 85%,нема дожд 24 часа пред и по сликањето,без кондензација,температурата паѓа на 5&г.;В~50&г.;В,и добри временски услови на денот на изградбата.
2.Потврда за статусот на подлогата:Потврдете дека дефектите како што се порите на пукнатината се целосно исполнети,површината на подлогата е исчистена,содржината на влага во бетон е под 10%,а pH вредноста е под 9.
3.Контрола на постапката за градење на облогата:Потврда за обичното прилагодување,двојна потврда на алатките за сликање,градежни методи,доза,интервал...,потврда за завршување на секоја обвивка(градежен труп).
4.Надворешниот ид е насликан и готов и се извршува последниот тест за подобрување што недостасува.

Enquiry Now
производи: