Реконструирам стара куќа

ChengLin иновации е експерт во Реконструирам стара куќа и реновирање на стари куќи. Ги користи јапонските патентирани архитектонски облоги. Оваа обвивка користи иновативна и подобрена смола и мешана високо-технолошка снежна титаниум во прав. Докажано е дека е прва во Азија со одлични 90%. Способност за рефлексија на топлина против УВ, навистина ја намалува топлинската енергија апсорбирана од Реконструирам стара куќа зграда, надворешниот ид може широко да се користи во Реконструирам стара куќа цемен покрив, атриум за реновирање на стари куќи, wallид за реновирање на стари куќи, нена bawerлна конструкција на железо и други подлоги Прави добра работа за изолација на надворешниот wallид на старата куќа зграда и директно намалување на внатрешната температура. Исто како да носите кул сензација на куќата, лесно е да се создаде кул и удобна домашна околина.
Бидејќи времето станува потопло, климатизацијата сочинува до 10% од глобалната потрошувачка на енергија. Дуваниот студен воздух ќе ја уништи екологијата, но нема да дува и може да предизвика мозочен удар или дури и смрт. Во потрага по алтернатива за ладење, се создаде нов ладен слој што може да се нанесе на површината на стара куќа како боја и да се олади на температура најмалку 6 ° C под амбиентот.
  • Реконструирам стара куќа - 2-6
Реконструирам стара куќа
модел - 2-6
Супер анти-УВ
Вода-базиран и еколошки,не додавајте олово,жива,хром и други тешки метали и формалдехид и други токсични материи,многу е важно да не се додаваат токсични материи,затоа што новите домови или новиот мебел имаат[ново]вкус,Всушност,тоа е вкус на канцерогени формалдехиди,бесплатниот формалдехид ќе ги стимулира очите,грлото,градите,итн.,долго-термичко вдишување ќе уништи дел од телото'ткиво,така што телото'имунитетот е намален.

Што е формалдехид?
Формалдехидот е запалив,безбоен,транспарентен гас со силен лут мирис.
35%-40%растворот на формалдехид е попознат како формалин.
Формалдехид има добро врзување и анти-својства на корозија.Така може да се комбинира со многу производи.
Формалдехидните смоли се користат во најразлични градежни материјали,иверица,ќебиња,изолација,производи од дрво,тротоарите,тутун,украс и украсни материјали.

Супер еластичен
Направено од високо-емулзија од одделение и полнење за специјално одделение со низок степен-технологија на мирис,нема лут мирис за време на изградбата или по сушењето

Супер топлинска изолација
Добра моќ на криење и лесна конструкција.Може да ја задржи бојата на идот светла и долга-заситеност,и не е лесно да се избледи и обезбојува.

Алкали-отпорна мувла
Во влажна околина,може да го инхибира растот на мувлата долго време,можат ефикасно да спречат цветање на бојата,и одржување на чист и здрав дом.


Еластичен филм за боја
Новите функционални премази имаат повеќе од 310%на еластичните својства,а одличната дуктичност ефикасно ги покрива фините пукнатини на theидовите на старите куќи.За да се одржи убавиот изглед на домот,може во иднина да ги намали проблемите со затворање на вода и рак на wallидови.Погоден за употреба во Тајван, каде што земјотресите се чести.

Водата-врз основа функционална водоотпорна обвивка е изработена од висока-технологија Еко-Ладење топлина-рефлектирачка технологија и шупливи изолациони мониста.Интегрира висока рефлексија на сончевото зрачење,го намалува преносот на топлина и другите својства,ефикасно го подобрува целокупниот ефект на топлинска изолација,и е вода-базирана топлина-изолација функционална водоотпорна обвивка развиена за иновации.

Покрај тоа,користи супер време-отпорна мика и специјална еластична композитна полимерна синтетичка смола,која има висока еластичност,добра еластичност,отпорност на изложеност на сонце,стврднување и прифаќање,и добро прилепување и лепење.Има одлично долго-термин водоотпорен ефект.Со себе-анти против чистење-fouling смола,добра вода-базирана конструкција,еколошки и мирис-бесплатни карактеристики,лесно можете да имате двојно заштитен ефект на старата куќа реновирање на хидроизолација и топлинска изолација на домот.
Enquiry Now
производи: