Стара куќа

На Стара куќа не е покриена со плочки, мозаици, итн., и е покриена со обновена обоена камена боја. Постојат милиони згради во Taiwan кои имаат итна потреба од стариот wallид на Стара куќа, затоа што во земјата има 3.687.789 стари куќи повеќе од 30 години, уделот на пазарот е 44%; има 620.642 стари куќи во стариот град Newу Тајпеј повеќе од 30 години, сметководство за куќите во Newу Тајпеј Сити. Соодносот е 40%. По 10 години, на повеќе од 70% од 30-годишната куќа во целата куќа ќе им треба надворешниот wallид на Стара куќа, затоа што Taiwan започна да го популаризира методот на надворешниот wallид во 1970-тите, кога плочката се користеше како украсен материјал за надворешниот wallид, мозаикот користен од почеток. Плочки до цигли, а сега надворешниот wallид на зградата, употребата на двокатни плочки и бројот на употреба може да се каже дека е многу голем, овие плочки биле нормални и убави пред неколку години, но времето е долго beе има еден куп проблеми. Треба да го следи примерот на напредните земји како Европа, САД и Јапонија. Тие одамна не користеле плочки како надворешни wallsидови, а 95% од надворешните wallsидови користат боја.
И на луѓето и на автомобилите им е потребно редовно одржување. Всушност, зградите се исти. Надворешните wallидни плочки постепено ќе стареат со времето. Може да има проблеми со изгледот, безбедноста и функцијата, што ќе предизвика влошување на надворешниот wallид. Најчестото влошување на надворешните wallидни плочки е Баихуа, фаулирање, пукнатини, испакнатини и исфрлање. Најмалку влошување не е ништо повеќе од Баихуа и фаулирање. Надворешните wallидни плочки започнаа да паѓаат пред 20 години. Во последниве години, проблемот стана посериозен, што влијаеше врз целокупниот изглед на зградата. Посериозно влошување има пукнатини, испакнатини и лупење. Постои недостаток на јавна безбедност во зградите. Постои директна врска помеѓу безбедноста на животот.
  • Стара куќа - 2-2
Стара куќа
модел - 2-2


Нипон:Скапоцена камена уметност,стара куќа кожна камена боја е еден вид синтерувана боја изработена од природен камен,користејќи високо-чистота природен кварцен песок како суровина,синтерувана на 800&г.;до 1200&г.;висока температура,во комбинација со керамика и коска.Материјалот создава богата боја на вистинска камена боја,создавање на совршен процес како вистински гранит и мермерна тула.

Повеќе од 40 видови на стара куќа кожа камен боја надворешноста wallидна боја,со уникатна текстура на вистински природен камен,мулти-дијагонален дизајн на линијата,можат да создадат различни три-димензионална структура на форма.

Преку иновативниот процес на производство на стандардизација на Јапонија'стара куќа,ние користиме највисок квалитет на јапонска камена боја на Нипон за да создадеме високо ниво-безбедност,висока-квалитет,не-токсични камени бои надворешниот stoneид за да се спречат алги и габи да спречуваат алги и габи.Престојуваат удобно и чисто,овој процес е отпорен на вода,спречува оток и шушкање,и создава атмосферски,свечена,светиот изглед.

Според сегашниот метод на градба,овој камен процес на боја може лесно да се примени на различни типови надворешни wallидни површини,како цилиндрични,аголен,криви,и исто така се применува на различни материјали како што се бетон и малтер. ,Компјутер,GRC,цементна табла,плочка,итн.,како одговор на секогаш-промена на архитектонскиот дизајн,намалете ги трошоците за камен гостин.


Преку строгиот процес на градење на старата куќа,совршен stoneид од камена боја со цврста текстура,водоотпорен и временски отпор,мувла и алкална отпорност,и нема бледнее.

Предностите на кожа од стара куќа користејќи камена градба:
1)Филмот за обложување може да се направи во стан или во различни три-димензионални обрасци.
2)Бојата е богата и богата,слојот е силен,и тоа нема да ја смени бојата заради убикинон,изложеност на сонце и хемиска ерозија.
3)Елегантен и природен имитација на камен ефект,удобна градба,нема јавна опасност,погоден за внатрешна и надворешна употреба.
4)Оригинални карактеристики на украсување на луксуз и тежок природен камен.
5)Бидејќи филмот за обложување е пропустлив на влага,може да спречи несреќи од оток и лупење.
6)Ниско-структурата на загадување е лесно да се отстрани нечистотијата со дождовница,а нечистотијата не е очигледна.
7)Луксузни и извонредни завршни камени бои можат да прикажат различни 95%слични камени обрасци.
8)Ултра-трајни и високо време-отпорен камен слој со вода-базирана на органска силиконска смола и керамички агрегат за пигментирана обвивка за висока издржливост и висока временска стабилност.
9)Има функција да го прилагоди дефектот на рамноста на surfaceидната површина,покривање на мали пукнатини на површината на wallидот и прилагодување на грубоста на површината.
10)Анти-алги и производство на габи,и може да одржува удобен и чист стерилен дом.Подлога што се применува за стара куќа од кожа од камен:
1)Поправете разни стари филмови со боја на површината(материјали за обложување на камен,плочки за прскање,еластични плочки,акрилна киселина лизин и други стари филмови за боја).
2)Различни нови градежни материјали. (страничен бетон,малтер,Компјутер,GRC,екструдирана плоча за цемент,итн.)

применета област:
Внатрешни и надворешни wallsидови на згради. (одвоени куќи,станови,продавници,јавни објекти,луксузни домови,итн.)
Enquiry Now
производи: